Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Update 5 augustus

Sinds mijn vorige stukkie voor de site inzake de verbouwing van ons clubhuis op 19 juli is er opnieuw veel werk verricht.

De bestuurskamer is gestuct en de wanden zijn ook al voorzien van een verflaag. Hier komt deze week nog een dekkende laag op. De kozijnen zijn geschuurd en in de grondverf gezet. Het plafond is weer gemonteerd en de laatste gaten hierin zijn bewust opengelaten omdat de stroomboer nog verder gaat met zijn werkzaamheden. Het keukenblok is op maat gemaakt en een schoonmaakbeurt en de vloer kan er in. Dit staat deze week ook op het programma.

De meeste platen voor de verwarming zijn teruggeplaatst. Je kunt zeggen: nog veel te doen, maar je kunt ook zeggen: bijna klaar. De hal en de toiletgroepen zijn ook al in een gevorderd stadium. Al het tegelwerk (vloeren en wanden) zijn klaar. Hier en daar nog iets inwassen, maar dat mag geen naam hebben. Het sanitair (urinoirs, closets, wastafels, spiegels) is gemonteerd. Het minder-valide-toilet staat nog op het programma. De deuren zijn afhangen. Het hang- en sluitwerk moet nog wel worden gedaan. In deze ruimten zijn de voorbereidende werkzaamheden voor verwarming en verlichting en de plafonds al klaar. Kortom: er is veel gedaan en het einde komt in zicht.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De nieuwe vloer ligt te wachten op haar definitieve plaats in de bestuurskamer.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De heldere muren in bestuurskamer vormen een mooi geheel. De kale vloer laat nog zien waar de grens was tussen oude en heel oude bestuurskamer.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Een overzicht richting de nieuwe keukenhoek in de bestuurskamer.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Een overzicht van de vernieuwde hal met de deur van de damestoiletten.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Deze fotograag mocht nog een keertje in de damestoiletten komen.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Een deel van de herentoiletten. Iets meer ruimte voor de stevige mannen.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De gestucte wand in de entree.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Een soort schilder aan het werk met het schuren van de kozijnen.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De contouren van de digitale hoek in de bestuurskamer worden zichtbaar.

Update 19 juli

In het vorige verslag van de verbouw van ons sanitaire en bestuurlijke gedeelte van het clubhuis melden wij dat u op de hoogte wordt gehouden van de vorderingen. De afgelopen anderhalve week is veel werk verricht. Hierbij een opsomming van de items.

De eerste stenen zijn gemetseld. Nee, alle stenen zijn al voorzien van specie en op elkaar gelegd. Dat betekent dat alle toiletmuren en de nieuwe scheidingswand van de bestuurskamer (met de keukennis) zijn gemaakt. In de vloeren zijn door Rudy v.d. Loo de sleuven gezaagd voor de aanleg van de riolering, van de waterleiding, etc. Ook door de buitenmuur is de afvoer al gemaakt. Maar het zagen van deze sleuven is nog niet alles klaar. Daar komt veel hak- en breekwerk bij kijken. Het is maar goed dat onze Leo Rap daar voor heeft doorgelegd bij Roseboom en de kneepjes van het vak beheerst. Inmiddels zijn de installatiemensen (elektra/bekabeling en water/afvoer, dus zeg maar de elektricien en de loodgieter) klaar met hun infrawerk, zodat de bouwmensen weer verder kunnen. Veel van de muurtegels zitten op de juiste plaats. Voegwerk moet nog worden gedaan. De aansluitingen voor alle vier de toiletten en de drie ‘plas’-plekken zijn aangebracht.

Aan de hand van de onderstaande foto’s krijgt u weer een indruk van het te verwachten eindplaatje. Nog veel te doen: ZEKER. Heel veel. Hierbij een (niet volledige) opsomming:

  • tegelwerk wanden afmaken
  • tegelwerk vloeren
  • invoegen van de tegelwerken
  • aanleg van sanitair
  • aanleg van elektrapunten en bekabeling voor telefoon en internet
  • bestuurskamer (plafond, stuckwerk, schilderwerk, vloerwerk, inrichting)
  • verwarming in toiletten, hal en bestuurskamer
  • en wellicht zo hier en daar iets voor het schoonmaken

Begin augustus hopen we de werkzaamheden te kunnen afronden. We hebben nog heel veel handjes nodig om deze klussen te klaren: schroom niet om onze ‘bouwbaas’ Leo Rap te bellen of te appen: 06-50205506.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Jelle Willemsen heeft richtingsgevoel nodig bij de nieuwe H-balk.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Nog afhandeling van de sloop. Martijn Peelen en Elbert Groeneveld aan de kruiwagen.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Evert van Veenschoten heeft een foute kleur oorwarmers. Maar goed dat zijn sloophamer wel in de juiste kleuren is gespoten.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Dit is wat anders dan een varkentje wassen. Jarno van Omme aan de bats.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De heren Van den Brink bezig in de restanten van de ‘oude’ bestuurskamer. Marco veegt en Herwin voert de vloerbelasting uit.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De firma Krul en Bol samen aan het bikken.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Eindelijk is de eerste steen gelegd. Geen extra aandacht aan gegeven. Ook niet in Ede Stad.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De eerder genoemde H-balk moest ook nog worden vastgelast aan de bestaande constructie. Rudy van Rooijen kijkt door de laskap. Heerlijk helder zicht.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De eerste wand staat. De nieuwe elektrapunten in het plafond op zijn plaats.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De sleuven zijn gezaagd en uitgehakt. Wat een klus……

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De afvalstroom wordt netjes gescheiden afgevoerd. Harry van den Brink heeft de keepershandschoenen al aan.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

De eerste wandtegels zitten er tegen. De wigjes houden deze op de plaats.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

En als de wigjes weg zijn……. Ze blijven nog zitten ook.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Karel Pater en Quinten van den Brink aan de voorbereiding voor het betere stucwerk.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Een impressie van een van de toiletten. De wandspoelcontructie zit al achter de tegels.

Update 2 juli

Op maandag 1 juli zijn de werkzaamheden begonnen. De bestuurskamer geheel leeg gemaakt. Het plafond is deels gedemonteerd. De houten legvloer (die meer 25 jaar dienst heeft gedaan) is verwijderd. De kastenwand (archief, ledenadministratie en overtollige materialen) is van de muur gehaald. De bedradingen van elektra en computersystemen zijn afgekoppeld. Ook de cv- en waterleidingen zijn niet meer aanwezig. De koffiehoek, de keukencombinatie en de koelkast zijn niet meer in de bestuurskamer aanwezig. De kluiskasten van de bestuursleden en de commissies zijn gedemonteerd en staan voorlopig in de kantine. De entreehal en de dames- en heren-toiletten zijn/worden gesloopt. Het sloopafval wordt keurig gescheiden (hout, steenpuin, metalen en diversen).

Leo Rap (bestuurslid accommodatiezaken) had een eerste werkploeg samengesteld en de taken verdeeld. Zijn voorganger (Teus van den Brink) hield eveneens toezicht en hielp mee met de bouwkundige zaken. Hierbij werd gelet op welke muur weg kan en welke muur als draagconstructie in tact moet blijven.

Op woensdag 3 juli zullen de technische mensen aan de slag gaan (elektra Brons, Grootheest Installateurs, bouwbedrijf Van Veenschoten). We zullen wekelijks een voortgangsverslagje op onze site blijven plaatsen. In het nieuwe seizoen (start wellicht op 10 augustus 2019) kan iedereen een kijkje komen nemen hoe de renovatie is gevorderd (hopelijk afgerond).

Wil je eerder iets willen weten of ons van goede adviezen kunnen voorzien: schroom niet om onze ‘bouwbaas’ Leo Rap te bellen of te appen: 06-50205506

Een fijne vakantie alvast. Wij werken graag door voor een mooi resultaat.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Johan Brons voelt of er nog stroom op staat.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Maas Bronkhorst sloopt de wc’s: geen gezeik meer.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Marco van den Brink gooit ‘eindelijk’ iets weg.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Vakbroeders Teus van den Brink en Evert van Veenschoten inspecteren de draagbalk.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Een brede en een smalle rug slopen de bestuurskamer. Maas Bronkhorst en Dirk van Wikselaar werken hier als team.

Renovatie clubhuis s.v. Harskamp van start

Martijn Peelen ‘ruimt’ de bestuurskamer uit.